Týden co týden posílal Aleš Fuchs jako pražský redaktor Československého týdeníku, který vychází v New Yorku, své stručné a výstižné charakteristiky domácích dobových událostí přes oceán. Bylo to v letech 1991 až 1996, v dramatické době rozpadu ČSFR a prvních let samostatnosti České republiky a Slovenské republiky.
Tyto články autor shrnul do jedinečné knihy o tehdejším politickém dění, ostrých šarvátkách, zvratech i kulturních novinkách, provázejících první nesmělé krůčky ke svobodě. Byl jejich přímým svědkem a účasníkem. Přitom dokázal o všem referovat s laskavým nadhledem, vtipem a porozuměním.
Listy přes oceán nabízejí možnost s odstupem času a v širších souvilostech se podívat, jak to tehdy bylo. Čtenář tak dostává do rukou soubor autentických zpráv a postřehů o době, na niž se někdy odvoláváme, a přitom si už mnohé ani dobře nepamatujeme. Je to kniha o nejdůležitějších událostech našich novodobých dějin, zpravodajství o velké proměně.
Autorova systematičnost podpořená jmenným rejstříkem nabízí nejen živý čtenářský zážitek, ale i neocenitelný studijní materiál. Knihu znamenitě doplňuje i fotografická a dokumentární příloha.
Štítky:
Česko,
Státy, kultury, národy,
Sborníky,
Česko - společnost a politika,
Články,
Slovensko,
Komentáře,
Slovensko - společnost a politika,
Drama,
Rozdělení československa (1992),
Beletrie ,
Historie,
Sborník ,
Oceánografie