Zásadní text o tom, jak skutečně něco změnit a stát se efektivnějšími globálními občany.
Kniha představuje lidi, kteří ze světa tvoří lepší místo k životu, a ukazuje nám možnosti, jak totéž můžeme udělat i my sami – penězi, vlastním časem, schopnostmi či talentem nebo využitím našich firemních prostředků a možností.
Na základě pečlivého výzkumu a mnoha osobních svědectví autoři analyzují dárcovství jako umění a vědu, představují úspěšné místní a globální iniciativy a dělí se o úžasné příběhy těch, kdo jsou hybateli a vizionáři společenského pokroku. Přináší strhující a inspirativní příklady toho, jak konkrétní lidé změnili svět.
Představa, že člověk sám nic nezmůže, je mylná.
Tato kniha nabízí praktické rady a návody, jak každý z nás může co nejlépe dávat a pomáhat, a poukazuje na trvalý užitek a blahodárný prospěch, který tím sami na oplátku získáme.
Autoři vědí, kolika naléhavým problémům dnes čelí komunity na celém světě, a nabízejí nám maják naděje pro naši společnou budoucnost.
***
O Autorech:
Manželé Nicholas D. Kristof a Sheryl WuDunnová získali v roce 1990 Pulitzerovu cenu za zpravodajství z Číny a v roce 2009 Daytonskou literární mírovou cenu za celoživotní zásluhy.
Nicholas D. Kristof nyní píše komentáře pro New York Times, předtím řídil pobočky v Hongkongu, Pekingu a Tokiu. Svou druhou Pulitzerovu cenu získal v roce 2006 za sloupky o Dárfúru.
Sheryl WuDunnová pracovala v New York Times jako redaktorka hospodářské sekce a zahraniční korespondentka v Tokiu a Pekingu. V současnosti pracuje v bankovním sektoru.