Autor nás ve svých ojedinělých vzpomínkách seznamuje se ztracenou kulturou tradičního Tibetu. Ve svém vyprávění čerpá z bohaté historie své rodiny i z tradice transmisí dzogčhenu a mahámudry, jichž se sám stal držitelem. Odhaluje vlivy a skutečnosti, které formovaly linii „skrytých jóginů“ i různých význačných duchovních mistrů Tibetu 19. a 20. století, a vytváří tak jedinečný obraz kultury plné záhadných příběhů, zázraků i hlubokých vhledů do přirozenosti naší mysli.
Tulku Urgjän Rinpočhe (1920-1996) byl jedním z nejvýznamnějších meditačních mistrů a učitelů škol Ňingma a Kagjü a dědicem slavné linie skrytých nauk (terma) Nových pokladů, jež objevil jeho praděd Čhoggjur Lingpa. Po čínské okupaci odešel do Sikkimu a později do Nepálu. Své učení dále předával mnoha zájemcům z celého světa, a naplnil tím mimo jiné pokyn 16. Karmapy: „Nechej slunce moudrosti vyjít na oblohách Západu.“ V šíření odkazu Tulku Urgjäna dnes pokračují jeho čtyři synové, kteří jsou rovněž inkarnacemi velkých mistrů. Česky mu vyšla kniha Opakuji slova Buddhy (DharmaGaia 2010).
Vzpomínky zaznamenali Erik Pema Kunsang a Marcia Binder Schmidtová. Předmluvu napsal Sögjal Rinpočhe, úvodní slovo Daniel Goleman.
Štítky:
20. stol.,
Duchovní tradice,
Autobiografie,
Tibetský buddhismus,
Lámové - tibet (čína),
Mahámudrá,
Lámové,
Dzogčhen,
Duchovní tradice - tibet (čína),
Duchovní zkušenosti,
Buddhistická meditace,
Duchovní vedení,
Duchovní síla,
Jógíni,
Duchovní probuzení,
Jógíni - tibet (čína),
Duchovní vedení - buddhistické pojetí,
Tibet ,
Autobiografické prvky