Divoce ženská
Na základě své praxe a důkladného studia ženské energie fyzioterapeutka Tami Lynn Kent vyvinula zcela novou metodu, jak pracovat s ženským tělem a jak mu porozumět. Když ženy začnou sledovat proudění kreativní energie tam, kde se duševní stránka setkává s tou fyzickou, daří se jim odhalit a přebudovat základní vzorce, kterými se řídí celý život. Díky kombinaci různých nástrojů pánevní péče, jako je práce s tělem, s energií, vizualizace, meditace a další kreativní cvičení, kniha ženám nabízí jedinečný přístup k rozvoji svých kreativních schopností.
Tami Lynn Kent je terapeutkou poskytující holistickou zdravotní péči. Má magisterský titul z fyzioterapie a vyniká schopností rozpoznávat energetické vzorce těla. Je autorkou holistického přístupu k péči o pánevní oblast Holistic Pelvic CareTM a školenou terapeutkou v různých technikách práce s tělem, včetně mayské abdominální terapie, tělesné psychoterapie kojenců a řešení traumat způsobených porodem. V Portlandu ve státě Oregon provozuje soukromou praxi zaměřenou na ženské zdraví. Je matkou tří synů.
Myslet srdcem
Když Jitka onemocní vážnou autoimunitní nemocí, řeší to neortodoxně. Místo lékařů poslechne hlas svého srdce, který ji nabádá ukončit dlouholetý partnerský vztah, opustit domov a odjet sama do Latinské Ameriky vyléčit se s pomocí místní prastaré medicíny. Její příběh je o dvou cestách. Dobrodružné cestě, která ji vede amazonským pralesem, horami, pouští a pobřežím po celém latinskoamerickém kontinentu.
A pak je tu další, ne méně dobrodružná cesta do jejího nitra a za hranice běžného vědomí, přes které ji přenese psychedelická rostlinná medicína ayahuasky a San Pedra. Tento nevšední, ale poutavý cestopis tak vypraví o důvěře, odhodlání a snaze porozumět nemoci a tím i sobě.
Jitka Juliet Navrátilová žije od mládí v Londýně, kde pracuje jako profesionální průvodkyně. Její největší vášní je cestování. Půlku života se rovněž zabývá technikami osobního rozvoje, ženskou spiritualitou a šamanismem. Toto vše se prolíná v jejím debutu Myslet srdcem.
Duši, tělo opatruj
Tyto bytostné zážitky, stejně jako hluboké reflexe o světě a o bytí autorky v něm mohou být ukazatelem směru pro kohokoliv z nás. Díky meditativní povaze a četbě i studiu náboženských a filozofických děl daleko přesahují autobiografické vyprávění. Jejich nejsilnější linií je pak setkání s moudrostí Východu, jmenovitě s indickou kulturou, kam autorka podnikla řadu cest – nikoliv ovšem turistických – daleko spíše iniciačních.
Vydejme se tedy na cestu spolu s ní. Letenku ani batoh potřebovat nebudeme. Otevřená mysl postačí.
O autorce:
Eda Kriseová (*1940) je známá česká spisovatelka. V době normalizace působila v disentu a její knihy vycházely samizdatem. Po zvolení Václava Havla prezidentem byla jeho poradkyní, později ředitelkou odboru Stížností a milostí na Pražském hradě. Její životopis Václav Havel se stal bestsellerem v Čechách i v zahraničí. V posledních letech tíhne k filozoficko-literárním esejím. Inspiraci čerpá na cestách do Indie a do Afriky. Celkem jí vyšlo více než deset knih.