Začínající filadelfský novinář Ellis Reed ulovil sólokapra: narazil na dvojici dětí, které se choulí pod poutačem nabízejícím jejich prodej. Lze se v roce 1931 divit? Pád ekonomiky před dvěma lety skoncoval s americkým snem, a tak obyčejným lidem zbyly jen drobné, oči pro pláč a hora frustrace. I snaživý Ellis ji denně cítí v redakci plné vypsanějších kolegů, v zablešeném činžáku i v konfrontacích se zachmuřeným otcem. Srdcervoucím snímkem hladovějících sourozenců se sice rázem proslaví po celých Spojených státech, jenže vír událostí záhy přerůstá v noční můru. Vypomohl si totiž nepřípustným trikem, a tím děti vystavil osudu děsivějšímu než chudoba. On i redakční sekretářka Lily Palmerová, jež k jeho pochybení nevědomky přispěla, jsou podrobeni morálnímu testu téměř antické síly…
Dramatický román založený na skutečném případu vypráví o chybujících dospělých a nevinných dětech a také o sváru odvěké touhy po štěstí s psychickými bloky. Peripetie kauzy zasazené do stínovlády organizovaného zločinu umocňuje hektické prostředí žurnalistiky, které už o Americe vypovědělo leccos nelichotivého. Novinář by měl jít coby strážce demokracie příkladem, ale mnohdy to tak není. Každý však neseme odpovědnost za to, co způsobíme – a jsou věci, jež slušný člověk nepřipustí, ani kdyby bylo sebehůř.
„Nesmírně živý a neotřelý román. Člověk touží odčinit svoje tragické pochybení, ale copak je v jeho moci vrátit čas?“
Kirkus Reviews
„Lepší je svoje děti prodat než je nechat umřít hladem. Protiklad k této dramatické zápletce tvoří líčení výjimečně něžné a intenzivní lásky.“
The New York Times
„Příběh, na jehož začátku stála hrůzná archivní fotografie, vypráví McMorrisová velmi citlivě, takže s vámi zůstává ještě dlouho poté, co jste knihu zavřeli.“
Stephanie Dray, spisovatelka