Každý si přeje být šťastný. Co to však skutečně znamená? Čím dál více vědeckých důkazů nám naznačuje, že skutečná spokojenost a pohoda musí vycházet zevnitř.
Dr. Andrew Weil ukazuje, že nejlepší cesta k zachování optimálního psychického zdraví vychází z kombinace konvenční a alternativní medicíny. V knize Spontánní štěstí staví základy dosažení a udržení optimálního duševního zdraví, přičemž vychází ze své průkopnické práce v oblasti integrativní medicíny. Nabízí vlastní výklad pojmu štěstí, zabývá se omezeními biomedicínského modelu při léčbě deprese a rozvádí myšlenku neoddělitelnosti přístupu k tělu a duši.
Dr. Weil nabízí celou škálu vědecky ověřených postupů z východní i západní psychologie, které působí proti špatné náladě a podporují spokojenost, pocit pohodlí, odolnost, klid a duševní rovnováhu. Tyto strategie vycházející z psychoterapie, tréninku bdělé pozornosti, buddhistické psychologie, lékařských poznatků o výživě a dalších přístupů zahrnují terapie zaměřené na tělo, techniky zvládání stresu a úzkosti, rady, jak změnit návyky, které nás udržují v negativních vzorcích, i doporučení, jak rozvíjet duchovní rozměr v našem životě. Konečně Dr. Weil uvádí i osmitýdenní program, jenž lze přizpůsobit podle individuálních potřeb. Program obsahuje krátkodobá i dlouhodobá doporučení týkající se výživy, cvičení, doplňků stravy, prostředí, životního stylu a podobně.
Štítky:
Životní harmonie,
Osobní růst,
Psychoterapie,
Psychologie a sociologie,
Péče o zdraví,
Zdravý životní styl,
Duševní zdraví