Cesty nesmrtelných mapují osudy řady významných matematiků, fyziků a astronomů, kteří podstatně ovlivnili vývoj českého vědeckého poznání. Autoři při své dvouleté práci pátrali nejen v archivech, prošli velké množství různých materiálů a podařilo se jim zmapovat jedinečné osudy, úspěchy, nepochopení, slávu i pády vědců s nesmrtelným odkazem do budoucnosti. Publikace se zmiňuje o padesáti vědcích. Kniha obsahuje také přehledně vložené informace o dalších dobových osobnostech se vztahem k nim. Obdobně zde najdeme také zajímavosti vztahujících se k době jejich života.
Společným milníkem vzpomínaných matematiků, fyziků a astronomů se stala Praha. Některým přinesla slávu a respekt, k jiným se otočila zády. Ať se už k nim zachovala jakkoliv, všichni v její zemi sní svůj věčný sen. Putování začíná tam, kde to jejich skončilo. Největší část publikace je věnována Olšanským hřbitovům – nejrozsáhlejšímu pražskému pohřebišti.
Detailněji zkoumá i Malostranský a Vinohradský hřbitov. Pro čtenáře jsou v knize připraveny čtyři vycházkové trasy - po hrobech matematiků, dále fyziků a astronomů, celková a nezapomnělo se ani na trasu se zpevněnými povrchy bez překážek pro handicapované či maminky s kočárky.
Štítky:
Státy, kultury, národy,
Medailony,
Praha (česko),
Fyzici,
Astronomové,
Matematici,
Fyzici - česko,
Olšanské hřbitovy (praha, česko),
Hřbitovy - česko,
Hřbitovy,
Kulturní místopis - česko,
Kulturní místopis,
Astronomové - česko