Max von der Grün se svým výrazně autobiografickým románem Dva dopisy Pospischielovi vrací ke svému vlastnímu dospívání na Tachovsku v období prvorepublikového Československa. Součástí knihy je i čtivý doslov s autorovým životopisem a dalšími souvislostmi. Čtenář tak má možnost porovnat románový popis s historickými fakty. Publikace proto čtenáře zaujme jednak poutavým dějem Grünova autobiografického románu, jednak také doprovodnými historickými informacemi, které jsou většině českých čtenářů neznámé.
Román světově uznávaného německého autora, inspirovaný pohnutými událostmi v pohraničních Sudetech mezi roky 1933 a 1945. Autor se zároveň kriticky zamýšlí nad dnešní konzumní společností.
První část knihy tvoří slavný román Maxe von der Grüna. Dílem vzpomínka na předválečné Sudety, dílem kritika moderního světa ovládaného finančními oligarchiemi.
V druhé polovině svazku čtenář najde atraktivní doslov a v něm zcela nečekané odhalení: Známý německý spisovatel prožil část svého dětství v pohraničí prvorepublikového Československa. Jeho silně autobiografický román, který je vzpomínkou na dětství, tím dostává zcela nový rozměr.
Netradiční a v mnohém inovativně kritický německý pohled na složitou situaci v česko-německém pohraničí. Prozrazení okolností, za kterých byl nacisty zatčen a uvězněn spisovatelův antifašisticky smýšlející otec. Součástí doslovu je řada dobových fotografií a listinných reprodukcí.
Štítky:
Státy, kultury, národy,
20-21. století,
Německé romány,
Autobiografické romány,
Němečtí spisovatelé,
Němci - česko,
Němci