BING WEST je veterán námořní pěchoty. Sloužil jako tajemník náměstka ministra obrany v Reaganově administrativě. Kniha „Nejmocnější kmen“, která vychází ze čtrnácti dlouhodobých cest za období téměř šesti let, je jeho třetím dílem v kronice války v Iráku. Jako dopisovatel listu The Atlantic napsal klasické dílo z oblasti potlačování povstalců The Village. Jeho knihy o Iráku získaly cenu zakladatele nadace námořní pěchoty generála Wallace M. Greena juniora v oblasti literatury faktu, Colbyho cenu za literaturu faktu vojenského charakteru a Mediální cenu veteránů
zahraničních válek. Bing West se objevuje ve zpravodajských pořadech veřejnoprávního vysílání, je členem Rady pro zahraniční vztahy a pěchotního řádu Sv. Kryšpína. Žije v Newportu na Rhode Islandu.
Napínavá historie od všeobecně uznávaného válečného dopisovatele vychází z šesti let frontových reportáží o vývoji války a možnostech, před nimiž nyní Amerika stojí.
V průběhu zuřivých bojů o Falúdžu se Bing West zeptal svého známého plukovníka nové irácké armády, proč jeden z vůdců teroristů Abú Musab al-Zarkáví uprchl z města v přestrojení do ženských šatů. Plukovník kývl hlavou k hlídce americké námořní pěchoty procházející okolo a řekl: „Vy Američané jste totiž nejmocnější kmen.“
Spojené státy se dopouštěly v Iráku jedné chyby za druhou. Mnozí Američané začali proto na válku kašlat. Pak však došlo k prudkému obratu. Generálové David Petraeus a Raymond Odierno začali předvádět způsob velení, který Amerika očekávala. Toto pozoruhodné vyprávění přivádí čtenáře z Bílého domu přímo mezi americké vojáky účastnící se pouličních bojů a vysvětluje, proč dokázali situaci zvrátit.
Bing West se během čtrnácti cest v průběhu téměř šesti let zúčastnil akcí v sestavě více než šedesáti frontových jednotek a probíral strategii s generály a taktiku s desátníky. Při odborném hodnocení potlačování povstání se oprostil od všech mýtů. Podrobným popisem povahy bojů v jednotlivých městech dává čtenáři možnost hlubokého pochopení, které pomůže formovat debatu o válce. V podstatě se jedná o rozhodující studii o tom, jak američtí vojáci ve skutečnosti bojovali. Je to poutavá kniha měnící náš názor o válce, důležitá pro pochopení budoucích kroků, jež je třeba ještě učinit.
Štítky:
Státy, kultury, národy,
Spojené státy americké,
Vojenská strategie,
2001-2010,
Irák - politika a vláda,
Irák,
Spojené státy americké - politika a vláda,
Vojenská politika,
Války,
Irácká válka (2003-2011),
Vojenská politika - spojené státy americké,
2003-2008,
Historie,
Politika, politologie ,
Válka v Iráku