Síla snění a kabala je kniha nejen o síle snů, ale i o práci s nimi a o práci s imaginální myslí.
Ve skutečnosti je to tak, že jediným jazykem, kterému tělo skutečně rozumí a odpovídá na něj, jsou obrazy. Proto zákony, které řídí jakoukoli práci s tělem, jako je třeba jóga, jsou stejné jako ty, které řídí práci s mentálními obrazy. Nemusíte čekat na to, až vás dostihnou životní svízele, aby vás aktivovaly; spíše můžete jako dobrý atlet praktikovat bytí ve stavu pohybu, abyste tak zintenzivnili svoji aktivitu a mohli se přizpůsobit nebo transformovat dané okolnosti. Když praktikujete řízená cvičení (vizualizace), popisovaná v této knize, záměrně dáváte do pohybu svá různá těla (fyzické, emocionální, mentální, duchovní).
Catherine Shainberg navazuje na práci své učitelky, která geniálně přizpůsobila časem prověřené metody potřebám moderního člověka každého vyznání či víry. Zatímco kořeny této praxe jsou židovské, sefardské a středozemní – rodová linie Madame Colette Aboulker-Muscat se táhne zpět, do počátku 13. století, kdy Izák Slepý z francouzské Provence a Ja'akov ben Šešet ze španělské Gerony praktikovali učení kabaly světla. Práce samotná využívá zákony, které jsou hluboce známé následovníkům všech posvátných tradic, protože tyto zákony jsou univerzální pro imaginální mysl.
Práce Colette a její následovnice Catherine Shainberg je čistá kabala (kabala znamená „přijetí“), v tom smyslu, že přijímá ze svého vnitřního zření. Na rozdíl od ostatních kabalistických principů není v jejich metodách žádné přímé studium či analýza textu, ani permutace písmen (technika známá jako „gematrie“), ani studium „Stromu života“ s jeho deseti energetickými sférami. Proto není jejich větev kabaly nesrozumitelným, obtížně proniknutelným systémem, ale průzkumem imaginálních polí, jejichž jazyk je společný všem lidem všech vyznání, bez rozdílu pohlaví.